Časté otázky

Nájdite odpovede na vaše najčastejšie otázky na nás

Otvorenie účtu

 1. Minimálny vek 18 rokov (budeme požadovať doklad totožnosti)
 2. Trvalý pobyt v jednej z krajín kde ponúkame naše služby (budeme požadovať dôkaz, zoznam zablokovaných krajín nájdete tu)
 3. Počítač/smartfón s pripojením na internet
 4. Platné telefónne číslo
 5. Emailovú adresu

Za vedenie účtu si neúčtujeme žiaden poplatok.

Na otvorenie obchodného účtu je potrebný občiansky preukaz alebo pas a výpis z vášho bankového účtu. Dokument nesmie byť starší ako 3 mesiace. Je tiež dôležité, aby na všetkých fotografiách boli vidieť všetky 4 rohy dokumentu.

Na platforme si môžete otvoriť 3 rôzne typy účtov:

 1. Real shares účet – investičný účet, kde sa stávate spoluvlastníkom akcií s kúpnou silou rovnajúcou sa vášmu vkladu.
 2. Maržový účet – nejedná sa o hotovostný účet, ale maržový. Poskytuje možnosť trojnásobnej kúpnej sily oproti vašim vloženým prostriedkom, ale stále kupujete fyzické akcie rovnako ako pri hotovostnom Real shares účte.
 3. CFD účet – CFD tzv. contract for differece alebo rozdielová zmluva, umožňuje obchodovanie s kontraktmi na rozdiel, kde špekulujete na zmeny cien aktív bez ich vlastníctva. Obchodujete zložitejšie a rizikovejšie inštrumenty, preto je účet vhodný pre pokročilých investorov vzhľadom na vyššie riziko.

Verifikácia účtu sa skladá z niekoľkých krokov.

 1. Najskôr absolvujete krátky test na posúdenie vašich znalostí a skúseností s investovaním.
 2. Po vyhodnotení testu prebehne kontrola vašich dokladov. Je potrebný doklad totožnosti a bankový výpis. Súčasťou verifikácie je aj tvárová biometria.  
 3. Po úspešnom absolvovaní týchto krokov sa sprocesuje vaša verifikácia, to zvyčajne prebehne do 2 hodín počas pracovných dní.
 4. Následne po podpísaní zmluvy môžete previesť kapitál na svoj obchodný podúčet. Kapitál je spracovaný do nasledujúceho dňa, a potom môžete začať obchodovať. Váš účet bude overený a pripravený na obchodovanie do 2 hodín počas pracovných dní.

Všeobecné
Privatebrokers

Áno, je možné si zdarma zriadiť demo účet, ktorý disponuje virtuálnym kapitálom 100 000 dolárov. Vďaka tomu môžete v bezpečnom prostredí bez akéhokoľvek rizika otestovať našu platformu a vaše obchodné stratégie na reálnych trhoch.

Minimálny vklad na obchodný účet Private Brokers je 500 EUR.

Kontaktujte nás na emailovej adrese support@privatebrokers.eu. Môžete si s nami následne dohodnúť aj osobné stretnutie, ktoré bude na našej adrese Trnavská cesta 74/A.

Poplatok za realizáciu obchodov, podrobný rozpis nájdete tu.

Áno, zrušenie účtu je bez akýchkoľvek poplatkov.

Áno, v daňovom priznaní v kolónke ostatné príjmy musíte evidovať príjmy z kapitálových trhov. Zdaňuje sa iba čistý zisk, od ktorého sa navyše ešte odčíta poplatok.

Kapitálový výnos plynúci z investícií obchodovaných na burze nie je v SR od 1. 1. 2016 zdaňovaný, ak je pozícia v investícií držaná viac ako jeden rok. Dividendový výnos podlieha normálnemu daňovému režimu, ako aj kapitálový výnos plynúci z investícií držaných menej ako jeden rok. Zdaňovanie výnosov z každej investície závisí od osobitých pomerov každého klienta.

Private Brokers je obchodná značka vlastnená a prevádzkovaná spoločnosťou HABERL Wealth Management, o.c.p., a.s., ktorá je licencovaný obchodník s cennými papiermi, regulovaný Národnou bankou Slovenska.

Sme regulovaná finančná inštitúcia a prostriedky našich klientov sú chránené Garančným fondom investícií do výšky 100 000 EUR v prípade vkladov klienta a 20 000 EUR v prípade už zainvestovaných peňažných prostriedkov. Garančný fond však nehradí straty vyplývajúce z poklesu hodnoty investície vplyvom trhového vývoja.

S Private Brokers je možné obchodovať radu inštrumentov vrátane akcií, komodít, menových párov, indexov či kryptomien.

Áno, platforma Private Brokers disponuje aplikáciou, ktorú je možné stiahnuť pre zariadenia Android cez Google Play, aj zariadenia iOS cez AppStore.

Peniaze je možné vložiť pomocou bankového prevodu cez svoju banku alebo aj Revolut.

Môj účet
Privatebrokers

Áno, v platforme Private Brokers je možné vytvoriť niekoľko investičných účtov a každý z nich má svoje vlastné klientské ID.

Demo účet nie je možné zmeniť na reálny účet. Je potrebné vytvoriť si nový, reálny, účet a budete mať teda 2 rôzne typy účtov.

Pri zakladaní účtu si vyberiete menu, v ktorej bude účet vedený. Po vytvorení účtu už nie je možné menu zmeniť. Ak si chcete zmeniť menu, je potrebné vytvoriť nový účet, kde si môžete zvoliť inú menu. Po zriadení môžete prostriedky jednoducho previesť z jedného účtu na druhý. Avšak zmena meny účtu nemusí byť nutná. Odporúčame založiť si účet v mene, v ktorej plánujete posielať finančné prostriedky. Nákupy na burze sa totiž vykonávajú za stredový kurz banky, a preto nedochádza k žiadnej konverzii meny.

V klientskej zóne v pravom hornom rohu nájdete menu v ktorom je odkaz na váš profil. Tu nájdete časť “Bankové informácie” v ktorých kliknete na tlačidlo upraviť.

Zrušenie alebo zmenu bankového účtu je potrebné nahlásiť na support@privatebrokers.sk

Je potrebné doložiť novú kreditnú kartu a jej zmenu riešiť na support@privatebrokers.sk

Účet je možné zrušiť priamo v platforme (celý postup na zrušenie účtu nájdete tu) alebo zaslaním žiadosti na mail support@privatebrokers.eu

Obchodovanie

 1. Market pokyny:
  BUY – špekulácia na nárast ceny – nákup
  SELL – špekulácia na pokles ceny – predaj
 2. Čakajúce pokyny:
  BUY limit
  SELL limit
  BUY stop
  SELL stop

Príkaz na výber vašich finančných prostriedkov z obchodného účtu Private Brokers prebehne okamžite a spravidla sú peniaze pripísané na váš bankový účet do 3 dní.

Finančné prostriedky sú pripísané na váš obchodný účet spravidla do nasledujúceho pracovného dňa a hneď nasledujúci deň sú pripravené v obchodnej platforme na použitie.

Prihlásite sa do svojho účtu na tomto linku. V rozhraní svojho účtu uvidíte na hlavnej obrazovke svoje demo a reálne účty. Pri každom máte tlačidlo “go & trade”, po kliknutí na tlačidlo budete pokračovať do rozhrania obchodnej platformy. Tu vás čaká svet obchodovania.

CFD, alebo kontrakty na rozdiel, sú finančné deriváty, ktoré vám umožňujú špekulovať na cenových zmenách základných aktív bez potreby ich priameho vlastníctva. Tento typ obchodovania vám umožňuje profitovať z rastu aj poklesu cien aktív, ako sú akcie, komodity či indexy, tým, že „idete dlho“ (očakávate rast ceny) alebo „idete krátko“ (očakávate pokles ceny). Vďaka pákovému efektu môžete dosiahnuť vyššie zisky, ale zároveň sa zvyšuje aj riziko straty, preto je dôležité riadne zvážiť vašu investičnú stratégiu a oboznámiť sa s fungovaním CFD pred začatím obchodovania.

Áno, je potrebné mať zapnuté upozornenia v našej aplikácii v telefóne alebo tablete.

Áno, na našej platforme máte možnosť obchodovať s kryptomenami prostredníctvom CFD (kontraktov na rozdiel). To znamená, že nekupujete priamo samotné kryptomeny, ale kontrakt, ktorý odráža ich aktuálnu trhovú cenu. Tento spôsob obchodovania vám umožňuje špekulovať na rast alebo pokles ceny kryptomeny bez potreby vlastniť ju priamo. Obchodovanie s CFD ponúka flexibilitu a príležitosť na výnosy za predpokladu, že správne predpoviete trhový vývoj, avšak je dôležité si byť vedomý aj s tým spojených rizík.

Áno, v obchodnej platforme nájdete zobrazené hlavné údaje, ktoré v danom dni budú mať vplyv na trh.

Pri každom inštrumente je možné zobraziť aj vývoj ceny v minulosti.